OP-viikkokisojen 7.6. tulokset

7.6.2018

OP-viikkokisa 2
Länsi-Uudenmaan Urheilijat
07.06.2018

SM-ryhmä ja aikuiset, 150m
1)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   18,05             
2)   Julius Kuusela                   LänsiUU                   18,06             
3)   Lassi Saarela                    LänsiUU                   19,30             
4)   Vesa Mäki                        LänsiUU                   22,94             

Loppukilpailu erä 1: ei saatu maalikameran kuvaa                                                                       

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,6
1)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   18,05             
2)   Julius Kuusela                   LänsiUU                   18,06             
3)   Lassi Saarela                    LänsiUU                   19,30             
4)   Vesa Mäki                        LänsiUU                   22,94             


LLK3, 150m
1)   Rask Aino                        LänsiUU                   34,94             
2)   Jiri Johanssen                   LänsiUU                   36,61             
3)   Seitaniemi Emilia                LänsiUU                   38,48             
4)   Arvo Telén                       LänsiUU                   38,56             
5)   Grönroos Emmi                    LänsiUU                   39,39             
6)   Julius Lindberg                  LänsiUU                   40,40             
7)   Anttila Alvar                    LänsiUU                   40,99             
8)   Löytänä Emilia                   LänsiUU                   41,04             
9)   Isoniemi Daniel                  LänsiUU                   43,63             
10)  Koski Niki                       LänsiUU                   46,39             
11)  Tuukka Kiviranta                 LänsiUU                   48,85             
12)  Arvo Säilä                       LänsiUU                   52,28             
13)  Tuomi Samuel                     LänsiUU                   54,46             
13)  Mannerkoski Eetu                 LänsiUU                   54,46             
     Ada Johanssen                    LänsiUU                   DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,1
1)   Rask Aino                        LänsiUU                   34,94             
2)   Arvo Telén                       LänsiUU                   38,56             
3)   Löytänä Emilia                   LänsiUU                   41,04             
4)   Koski Niki                       LänsiUU                   46,39             
5)   Mannerkoski Eetu                 LänsiUU                   54,46             
5)   Tuomi Samuel                     LänsiUU                   54,46             
     Ada Johanssen                    LänsiUU                   DNF               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,3
1)   Jiri Johanssen                   LänsiUU                   36,61             
2)   Seitaniemi Emilia                LänsiUU                   38,48             
3)   Grönroos Emmi                    LänsiUU                   39,39             
4)   Julius Lindberg                  LänsiUU                   40,40             
5)   Anttila Alvar                    LänsiUU                   40,99             
6)   Isoniemi Daniel                  LänsiUU                   43,63             
7)   Tuukka Kiviranta                 LänsiUU                   48,85             
8)   Arvo Säilä                       LänsiUU                   52,28             


YU-koulu 7-8v., 150m
1)   Häyhä Essi                       LänsiUU                   32,96             
2)   Räty Joonas                      LänsiUU                   34,78             
3)   Kalle Törrönen                   LänsiUU                   35,94             
4)   Seitaniemi Viveka                LänsiUU                   36,62             
5)   Länsimäki Iiris                  LänsiUU                   37,27             
6)   Viitanen Laura                   LänsiUU                   37,84             
7)   Tuomi Alexander                  LänsiUU                   39,72             
8)   Soininen Mio                     LänsiUU                   43,69             
9)   Viitanen Marie                   LänsiUU                   44,03             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,8
1)   Häyhä Essi                       LänsiUU                   32,96             
2)   Räty Joonas                      LänsiUU                   34,78             
3)   Viitanen Laura                   LänsiUU                   37,84             
4)   Soininen Mio                     LänsiUU                   43,69             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,7
1)   Kalle Törrönen                   LänsiUU                   35,94             
2)   Seitaniemi Viveka                LänsiUU                   36,62             
3)   Länsimäki Iiris                  LänsiUU                   37,27             
4)   Tuomi Alexander                  LänsiUU                   39,72             
5)   Viitanen Marie                   LänsiUU                   44,03             


LLK3, Pituus
Loppukilpailu
1)   Jiri Johanssen                   LänsiUU                   2,36              
     2,13   2,04   2,36   
                          

2)   Rask Aino                        LänsiUU                   2,35              
     2,35   1,39   2,18   
                          

3)   Arvo Telén                       LänsiUU                   1,90              
     1,75   1,90   1,62   
                          

4)   Löytänä Emilia                   LänsiUU                   1,78              
     1,68   1,78   1,55   
                          

5)   Grönroos Emmi                    LänsiUU                   1,76              
     1,75   1,76   1,38   
                          

6)   Isoniemi Daniel                  LänsiUU                   1,56              
     1,50   1,56   1,22   
                          

7)   Ada Johanssen                    LänsiUU                   1,54              
     1,54   1,45   1,44   
                          

8)   Seitaniemi Emilia                LänsiUU                   1,53              
     1,53   1,44   1,36   
                          

9)   Anttila Alvar                    LänsiUU                   1,52              
     1,52   1,44   1,51   
                          

10)  Tuukka Kiviranta                 LänsiUU                   1,36              
     1,36   1,23   0,81   
                          

11)  Mannerkoski Eetu                 LänsiUU                   1,34              
     0,84   1,28   1,34   
                          

12)  Koski Niki                       LänsiUU                   1,27              
     1,27   0,67   1,15   
                          

13)  Arvo Säilä                       LänsiUU                   1,06              
     1,05   0,83   1,06   
                          

14)  Julius Lindberg                  LänsiUU                   0,96              
     0,96   -      -      
                          

     Tuomi Samuel                     LänsiUU                   NM                
     -      -      -      
                          



YU-koulu 7-8v.,  Pituus
Loppukilpailu
1)   Länsimäki Iiris                  LänsiUU                   2,53              
     2,39   2,48   2,53   
                          

2)   Tuomi Alexander                  LänsiUU                   2,46              
     2,45   2,46   2,29   
                          

3)   Räty Joonas                      LänsiUU                   2,41              
     2,29   2,19   2,41   
                          

4)   Kalle Törrönen                   LänsiUU                   2,31              
     2,30   2,31   2,10   
                          

5)   Häyhä Essi                       LänsiUU                   2,19              
     1,94   2,19   1,92   
                          

6)   Viitanen Laura                   LänsiUU                   2,13              
     1,95   1,63   2,13   
                          

7)   Viitanen Marie                   LänsiUU                   1,91              
     1,91   1,50   1,66   
                          

8)   Seitaniemi Viveka                LänsiUU                   1,89              
     1,89   1,86   1,80   
                          

9)   Soininen Mio                     LänsiUU                   1,67              
     1,64   1,67   1,60   
                          



Kilpa4, 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Kettunen Meea                    LänsiUU                   25,79             
2)   Säilä Voitto                     LänsiUU                   26,94             
3)   Härmä Joa                        LänsiUU                   28,64             
4)   Lehtovuori Beea                  LänsiUU                   28,81             
5)   Baggström Julia                  LänsiUU                   29,85             
6)   Toivonen Jesse                   LänsiUU                   33,07             
7)   Nylund Isabel                    LänsiUU                   34,52             


Kilpa4, Pituus
Loppukilpailu
1)   Kettunen Meea                    LänsiUU                   3,29              
     3,29   3,06   3,05   
                          

2)   Säilä Voitto                     LänsiUU                   3,08              
     2,75   3,00   3,08   
                          

3)   Härmä Joa                        LänsiUU                   3,05              
     3,05   2,93   3,02   
                          

4)   Lehtovuori Beea                  LänsiUU                   2,74              
     2,74   2,71   2,15   
                          

5)   Toivonen Jesse                   LänsiUU                   2,62              
     2,19   2,55   2,62   
                          

6)   Baggström Julia                  LänsiUU                   2,58              
     2,56   2,58   2,32   
                          

7)   Nylund Isabel                    LänsiUU                   2,43              
     2,36   2,43   2,36   
                          



YU-koulu 9-11v., 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Grönroos Emilia                  LänsiUU                   26,92             
2)   Suvanto Sofia                    LänsiUU                   27,74             
3)   Kiira Alakurtti                  LänsiUU                   29,49             
4)   Kemppainen Otso                  LänsiUU                   30,84             
5)   Seitaniemi Heidi                 LänsiUU                   31,83             
6)   Suvanto Ronja                    LänsiUU                   32,48             
7)   Oila Senni                       LänsiUU                   35,97             
8)   Eveliina Sundell                 LänsiUU                   36,66             


YU-koulu 9-11v., Pituus
Loppukilpailu
1)   Grönroos Emilia                  LänsiUU                   3,01              
     3,01   2,85   2,88   
                          

2)   Oila Senni                       LänsiUU                   2,84              
     2,48   2,84   2,38   
                          

3)   Suvanto Ronja                    LänsiUU                   2,80              
     2,80   2,26   2,40   
                          

4)   Kiira Alakurtti                  LänsiUU                   2,70              
     2,54   2,70   2,70   
                          

5)   Suvanto Sofia                    LänsiUU                   2,62              
     2,62   2,52   2,30   
                          

6)   Seitaniemi Heidi                 LänsiUU                   2,55              
     2,55   2,50   2,50   
                          

7)   Eveliina Sundell                 LänsiUU                   2,10              
     2,10   1,88   1,95   
                          

8)   Kemppainen Otso                  LänsiUU                   2,03              
     2,03   1,60   1,69   
                          



Kilpa3, 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Kettunen Jesse                   LänsiUU                   22,08             
2)   Ruotsala Aaron                   LänsiUU                   24,68             
3)   Telén Ellen                      LänsiUU                   25,37             
4)   Räisänen Janne                   LänsiUU                   26,79             
5)   Suomi Armida                     LänsiUU                   26,82             
6)   Joutlahti Veera                  LänsiUU                   27,10             
7)   Nylund Daniel                    LänsiUU                   28,87             


Kilpa3, Pituus
Loppukilpailu
1)   Ruotsala Aaron                   LänsiUU                   4,30              
     4,10   4,10   4,02   3,68   3,94   4,30   
                                               

2)   Kettunen Jesse                   LänsiUU                   4,16              
     4,10   4,16   3,22   4,13   3,99   4,06   
                                               

3)   Telén Ellen                      LänsiUU                   3,64              
     3,45   3,45   3,40   3,43   3,64   3,62   
                                               

4)   Joutlahti Veera                  LänsiUU                   3,21              
     x      3,09   3,20   3,13   3,20   3,21   
                                               

5)   Räisänen Janne                   LänsiUU                   3,14              
     2,84   3,14   2,85   2,42   3,12   2,67   
                                               

6)   Suomi Armida                     LänsiUU                   2,74              
     2,74   2,52   2,71   2,69   2,57   2,71   
                                               

     Nylund Daniel                    LänsiUU                                     


Kilpa1-2 ja YU-koulu 12v.+, 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Leevi Lindgren                   LänsiUU                   23,27             
2)   Jäkkö Jonna                      LänsiUU                   23,67             
3)   Viramäki Tiia                    LänsiUU                   24,37             
4)   Tanner Jaani                     LänsiUU                   27,95             


Kilpa1-2 ja YU-koulu 12v.+, Pituus
Loppukilpailu
1)   Leevi Lindgren                   LänsiUU                   4,04              
     4,04   3,97   3,70   4,02   3,86   3,96   
                                               

2)   Viramäki Tiia                    LänsiUU                   3,82              
     3,75   3,53   3,68   3,73   3,63   3,82   
                                               

3)   Jäkkö Jonna                      LänsiUU                   3,56              
     3,35   3,56   3,43   x      3,02   -      
                                               

4)   Tanner Jaani                     LänsiUU                   3,02              
     x      2,85   3,02   2,77   2,95   x